Saime jälle kokku Rummusaares

Selle aasta perelaager toimus 15.-16.augustil jälle Rummusaares. Maja oli saanud uue väljanägemise, muru korralikult niidetud, tubades uued mugavad madratsid. Kõik oli meie tulekuks valmis.

Enne seda olid mitmed lapsed samas ka juulikuus oma suvelaagri samas ära pidanud – oli tore nagu ikka. Vahvad kasvatajad, huvitavad teemad, iga päev tõi midagi uut, andis lastele uusi tarkusi ja põnevat tegevust.

Perelaagri grupilt

Eelmise aasta kokkusaamisel tutvusime põhjalikumalt abivahendite ja nende saamise tingimustega. Nüüd oli hea saada ka tagasisidet, et mitmed meist olid ka neid võimalusi kasutanud ja oma  kodudesse head alarmsüsteemid saanud.

Selle aasta põhiteemaks oli esmaabi andmine. Suured tänud Eesti Punasele Ristile, kes ise oma jõududega kohale tuli ja meile oma tarkusi jagas. Kuidas toimida, kui söögitükk on kurku kinni jäänud, mida teha, kui on tekkinud väike verejooks või kui lausa suur verejooks. Saime ka ise praktiliselt proovida, kuidas neid oskusi kasutada. Kordasime üle, kuidas teha õigesti südamemassaaži. Oli väga õpetlik ja kasulik kõigile, nii vanematele kui ka lastele.

Esmaabi koolitus

Täname meie koolitajaid ka mahajäetud kingituse – 2 komplekti esmaabi paketi eest. Kindlasti on neist kasu meie laagrites järgmisel aastal!

Tore oli ka lihtsalt omavahel muljeid vahetada ja lastel mängida. Grilliõhtu koos saunaga andis ka kõigile hea enesetunde, nagu igasugune ühistegevus.

Osalejate tänusõnad kuuluvad laagri korraldajatele Markole, Sirlele, Epule, Toomasele, Marikale ja muidugi meie heale abilisele Küllile, kes alati valmis meie tegemistes kaasa lööma.

Kohtumiseni järgmisel aastal ja nagu kokku lepitud sai, siis juba pikemalt, terve nädalavahetuse! Teemasid meil jätkub ja soov kokku saada on endiselt suur.

Ja veel mõningaid pilte perelaagrist näeb pildigaleriis.

Posted in Uudised