Talgud Rummusaares 4.mai 2019

Suurima heameelega anname teada, et 2019. aasta kevadtalgud Rummusaare puhkemaja ja selle ümbruse korrastamiseks on sedakorda läbi saanud. Ja edukalt läbi saanud. Ühtlasi saime ka sel aastal oma talgud kirja üleriigilisse Teeme ära programmi, olime osakene enam kui 40 000-lisest vennaskonnast, kes oma maast lugu peab.

Talgulised. Fotograaf Marika Sepp

Kohale olid ka seekord tulnud nii Viilebergide suguvõsa esindajad, lionsklubi Tallinn Kristiine liikmed oma leedide ja laste(laste)tega, Eesti Kuulmispuudega Laste Vanemate Liidu ja Implantaadilaste Seltsi liikmed peredega aga ka mitmed Kurtide Noorte Organisatsiooni liikmed. Kokku sai sel päeval Rummusaares kokku 42 suurt ja väikest talgulist.

Kõige pisemad tegid alles esimesi saame või õppisid neid. Aga ilmselt jätsid kõik meelde ja said sellega korraliku teadmise, mis need talgud on. Tehtud sai mehemoodi (naised ärgu pahandagu, nii lihtsalt öeldakse).

Naiste eestvedamisel sai kogu territoorium riisutud, lehed jm risu kokku kantud ja hoolikate turvameetmete all ka ära põletatud.

Üleliigne rämps ja „väsinud“ mööblitükid said ka majast välja ja hulk ruumi jälle elamisele juurde võidetud. Ka komandandi toa saime suures osas puhtaks ja peagi saame selle ka teise ruumi üle kolitud.

Kogu peamaja sai korralikult koristatud ja ka aknad pestud, tolm majast välja imetud ja toad kasutamiskõlblikuks muudetud.

Tublide puuseppade brigaad sai erinevatest mööblitükkidest kokku koguni 4 uut narivoodit, mida hädasti majutusvõimaluste laiendamiseks vaja oli.

Grillikoja tegime ka korda – puhtaks kui prillikivi. Lapsed kogenud töödejuhataja targal ja eestvedaval juhtimisel ladusid ka klotsid ilusti seinte äärde paika, tulealustuseks jäävad pilpad aga korralikult kastidesse. Toolid ning laud ja pingid pesti ära lausa seebiveega!

Saemeeste brigaad sai peaaegu jagu suurest hunnikust ehitustöödest alles jäänud materjalist ja ladustasid need korralikult riita. Tänu neile saavad saunalised nüüd kütet vedada lähemalt, lausa sauna nurga tagant. Ka saun ise sai puhtamaks kui kunagi varem ja samavõrra puhtamaks seal hiljem ka talgulised ise.

Suurim töö, mida plaanisime, 2 aiamajakese paigaldus, jäi kahjuks meist olenematutel asjaoludel tegemata. Majakesed lihtsalt ei jõudnud tarnijalt, Hansapostilt, kohale ka mitte nädal lubatust hiljem. Selle eest saime omalt poolt kõik vajaliku tehtud puhuks, kui need peaksid siiski saabuma. Mõlema maja alused on korralikult ette valmistatud ja ainult ootavad kauba saabumist.

Suur töö sai ära tehtud ka spordiväljaku ümbert, kus tegevust segavad põõsad on maha võetud ja oksad lõkkesse veetud ning aia ümbrus korda tehtud. Kasutajate rõõmuks ja ka silmale hea vaadata.

Kahtlemata vajab ka eraldi ära märkimist köögitoimkond, kes sai hakkama nii lõunasupi, võileibade kui ka grilliõhtu ettevalmistamisega.

Päev lõppes, nagu sel puhul eesti rahval ikka kombeks on,  korraliku sauna ja grilliga. Kõik õnnitlesid üksteist tublide saavutuste puhul, tublid lapsed said preemiaks ka komme ja kooki.

SUURED TÄNUD KÕIKIDELE TALGULISTELE KORRALDAJATE POOLT! OLITE ÜLEÜTLEMATA TUBLID JA LEIDSITE ISE TÖÖ, KUI KEEGI OTSESELT SEDA TEILE ETTE ÜTLEMASKI EI OLNUD.

Rummusaare on meile kõigile armas ja selle hea käekäigu nimel oleme ka edaspidi valmis siia tuleme ja kaasa aitama kõiges, milles oskame.

Korraldajate nimel
Toomas, Raivo ja Jaanus

Posted in Uudised