Üks tore talgupäev Rummusaares

Rummusaare talgud 2021

1.mail saime jälle, juba 26.korda kokku Rummusaare kevadtalgutel. Vaatamata ikka veel möllavale viirusele, aga võib-olla hoopis tänu tüdimuseni pikalt koduseinte vahel olemisele tuli seekord kokku lausa rekordarv osalisi. Kuulmispuudega Laste Vanemate liidust, lionsklubist Tallinn Kristiine, spordiklubist LiVal Sport oli vabaõhutalgutele saabunud 41 täiskasvanut ja 22 erinevas vanuses last.

Tegime koos tööd, sõime talgusuppi, grillisime, saunatasime, hingasime sisse palju värsket õhku, kosutasime tervist  ja … saigi tegus päev otsa. Üllatusvisiidi meie juurde tegi ka Eesti lionskuberner Enno Rõõs, kes meie ettevõtmist kiitis ja omalt poolt kingitusena 2 ülimaitsvat lõvipitsat ja kringli üle andis.

Millega siis seekord hakkama saime?

Nagu ikka riisuti ära kogu suur territoorium, lõigati ära sportimist takistavad võsaoksad palliplatsi piirdeaia juures, ka sinna kogunenud oksad ja lehed riisuti kokku ja viidi turvaliselt korraldatud lõkkesse. Ja vabandust, mutid, Teie augud said ka kinni tatsutud ja need hunnikud ei jää enam ette laste jooksuradadele.

Täiesti uue ilme sai rannavolle väljak. Kogu plats sai üleskaevatud, umbrohi välja katkutud ja uus piire labidatööga selgelt paika pandud.

Metsast sai välja toodud üksjagu oksaraagu ja kõdunenud puitu, hoopis parem kohe vaadata.

Eelmisest aastast allesjäänud ehitusmaterjal sai ka peaaegu kõik ära saetud ja kasutamiseks varjule pandud.

Muidugi sai korda ka suve lemmikpaik, grillikoda. Pühitud, pingid ja toolid pestud, kaks suurt kotitäit ehitusklotse naiste-laste kätega ka ära laotud. Ka grillimistarbed ja –vahendid leidsid endale turvalise koha.

Saunas vahetasime ära oma aja ära elanud WC- poti, ka boileri aeg oli otsa saanud ja ka see sai uue vastu vahetatud. Ja loomulikult said mõlemad kohe ka ära testitud ja testitulemused olid igati kiiduväärsed.

Kõigi poolt kuumadel suveilmadel palavalt armastatud basseini võib nüüd ka julgelt minna – enam ei ole ohtu, et seinast kivid basseini kukuvad. Jõulised etteasted suurte ja raskete kividega tugevate meeste esituses kõrvaldasid selle ohu. Tõsi küll, mõtteainet, kuidas selle laguneva müüri küsimus tervikuna lahendatud saaks, on meil veel küll.

Sõidukõlbulikuks sai ka jalgrattapark – jälle võib julgelt matkale minna 7 jalgrattaga, kui veel natuke pingutada, saab ka 8. jalgratta niisugusesse sõidukorda seada, et ka sellega mäest üles saab.

Ja muidugi läbis korraliku puhastuskuuri ka peamaja ise. Tubadest tolm ja kärbsed välja imetud, madratsid ja vaibad klopitud, aknad pestud. Jää või kohe ööbima.

Meie oma köögitoimkond sai hakkama maitsva supiga, grillmeistrid tegid oma töö niisugusel tasemel, et midagi üle ei jäänud.

Päev möödus nagu lennates, hea tuju ja sõbraliku suhtlemisega. Kõik said omavahel suheldud, olid Sa kurt või kuulja ja ka seda oli kõrvalt tore, kuigi vahel natuke naljakaski vaadata! Ja jutuks võeti ka võimalikud viipekeele kursused algajatele, et oleks tore ja natuke teistmoodi koolitus.

Korraldajate poolt suured tänud kõigile osalejatele, ilma Teie abita poleks see kõik võimalik olnud!

Kohtumiseni meie üritustel nii Rummusaares kui mujal! Aasta pärast oleme kindlasti siin tagasi. Ikka selleks, et teha head ja ennast hästi tunda.

KEVADTALGUTE PILDIGALERII

Toomas ja Jaanus

Posted in Uudised