Aastakoosoleku kokkuvõte Vabaõhumuuseumis

Oli tore kokku saada.

Meie tore perepäev Vabaõhumuuseumis 30. mail oli justkui uue elu algus.

Pärast pikka ürituste-keelu perioodi ja suhtlemist läbi arvutiekraani saime jälle üksteisega näost näkku kokku. Oli kohe kuidagi harjumatu, aga väga tore.

Vaatasime tagasi möödunud 2020. aastasse, tegime plaane käimasolevaks hooajaks ja pidasime maha toreda orienteerumismälumängu.

Eelmisse aastasse jäi tore aasta alguse pidu Baltic Queeni pardal koostöös Tallinkiga, keda me väga täname. Tegus oli aasta ka meie Rummusaare puhkemajas. Aasta alguses lõppesid suuremad remonditööd: maja sai uue vooderduse ja tehti ka mitmeid muid olulisi töid. Koostöös G4S-iga on korrastatud valvesüsteem ja paigaldatud vajalikud suitsuandurid, hoovi peal on meil ka nüüd 2 väikest majakest, kuhu saab ka suvisel ajal majutuda. Aga teha on veel üksjagu nii katuse soojustamisel, II korruse põranda korrastamisel, välja vahetamist vajavad vee- ja soojasüsteemid. Rõõm on näha, et meie otsus anda Rummusaare rendile on olnud õige ja tänu OÜ-le Targalt Talitaja ning Jaanusele ja Helenale on seal nüüd asjad korras ja koht areneb edasi. Vaatamata keerulistele oludele COVIDi rindel saime siiski seal läbi viia nii kevadised talgud koostöös lionsklubi Tallinn Kristiine ja Viilebergide suguvõsa esindajatega, lastele eriti meelde jäänud laagrivahetuse juulis ja perepäevad augustis. Oleme ka Epu eestvedamisel jätkanud kuulmisrehabilitatsiooni programmi (KRP) koostamisega aastateks 2021-2025 ning osaleme ka FEPEDA töös. Aasta lõpetasime majanduslikult positiivse tulemusega – 5920 euro suuruse tulemiga. Seda tänu asjaolule, et palgalisi töötajaid meil enam ei ole, ei tegevdirektorit ega Rummusaare komandanti.

Ka sel aastal oleme olnud päris tegusad. Rummusaare talgutel osales rekordarv inimesi ja tehtud sai palju tööd. Loe talgutest siit. Aastakoosolek koos toreda üritusega ka peetud, ees seisavad lastelaager 9.-14.augustil, kuhu registreerimine juba käib ja perepäevad 28.-29.augustil, mille kohta ka varsti lähem info on tulemas. Ka KRP peame sel aastal ära esitama ja esitame ka. Tulemas on ka meie liidu 30. sünnipäev, selle tähistamiseks peame maha ühe korraliku konverentsi novembris.

Koosoleku lõpul otsustati ka ühehäälselt, et Heleni Kooli hoolekogus peab jätkama kuulmispuudega laste ja vanemate esindajana Toomas.

Koosolek läbi, saime juba nautida Vabaõhumuuseumi programmi. Orienteerumismälumängus võitjaid ei olnudki vaja välja selgitada, sest võitsime me kõik. Saime mõnusa ja tervisliku jalutuskäigu, värskendasime teadmisi rahvatarkustest, tuletasime meelde lillede ja taimede rahvapäraseid nimetusi ning leidsime poest ka muhvi üles.

Kokkusaamise lõpetasime hernesupi ja kaneelisaiaga Kolu kõrtsis. Mitmedki meist siiski veel lahkuda ei tahtnud ja läksid täiendavale ringile, kes talusid lähemalt vaatama, kes äsja avatud nõukogude aja korterelamuga tutvuma.

Omalt poolt tahame tänada kõiki meie liikmeid, kes aasta jooksul meie ühistele tegemistele õla alla on pannud. Eelkõige Markot, Marilini ja Sirlet, aga ka meie suurt sõpra Küllit, kes meie üritustel asendamatu abimees on olnud.

AASTAKOOSOLEKU PILDIGALERII

Mõnusat suve kõigile!

Toomas ja Epp
Juhatuse liikmed

Posted in Uudised